Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Do aresztu trafili podejrzani o produkcję nielegalnych papierosów. Straty sięgają prawie 100 mln złotych

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. W-M OSG

Do aresztu trafili dwaj mężczyźni podejrzani produkcję  nielegalnych papierosów na terenie gmin Jonkowo i Morąg. Według prokuratury Skarb Państwa miał stracić z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego blisko 100 mln zł.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Krzysztof Stodolny, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją papierosów. W dwóch miejscowościach na terenie gmin Jonkowo i Morąg od stycznia 2020 r. produkowano nielegalnie papierosy.

Prokurator przedstawił 42-letniemu Maciejowi M. i 47-letniemu Mirosławowi T. zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przyjmowania, przewożenia i produkcji wyrobów akcyzowych w postaci papierosów. Chodzi o prawie 15 mln sztuk papierosów, ale także ponad 23,5 tony suszu tytoniowego oraz prawie 89 ton tytoniu. Mężczyznom przedstawiono także zarzut udziału w produkcji wyrobów tytoniowych znacznej wartości bez wymaganego wpisu do rejestru producentów.

Sąd Rejonowy w Olsztynie uwzględnił w piątek wnioski prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Prokurator z uwagi do dobro postępowania przygotowawczego nie udziela szerszych informacji.

 

Autor: Agnieszka Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papierosy, areszt, tytoń, straty, nielegalne, produkcja
Znajomość internetowa przerodziła się w koszmar. Stalker z Łodzi usłyszał zarzuty

Stalking i groźby karalne - to niektóre zarzuty, jakie usłyszał 47-latek z Łodzi, który nie dawał spokoju mieszkance Węgorzewa. Oboje poznali się przez internet. Po kilku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV