Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do aresztu trafił kierowca, który śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków

Fot. policja

Na 3 miesiące Sąd Rejonowy w Szczytnie aresztował 36-letniego kierowcę podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszego na DK57 koło Nowego Gizewa i ucieczkę z miejsca wypadku. W chwili zatrzymania był pod wpływem środków odurzających.

Sierż. Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji poinformowała, że podejrzanemu przedstawiono zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i prowadzenia samochodu pod działaniem środka odurzającego, prawdopodobnie marihuany. Zarzucono mu również nieudzielenie pomocy ofierze, ponieważ odjechał z miejsca zdarzenia.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek na drodze krajowej nr 57 w okolicy miejscowości Nowego Gizewa na Mazurach. Służby ratunkowe i policja zostały powiadomione, że w przydrożnym rowie leży martwy człowiek. Ciało zauważył przechodzący w pobliżu pracownik leśnictwa.

Policja ustaliła, że pieszego potrącił samochód. 46-latek zginął wskutek obrażeń wielonarządowych.

Kilka godzin po tym zdarzeniu policjanci wytypowali i zatrzymali 36-letniego kierowcę, mieszkańca Szczytna. Mężczyzna nie przyznawał się do spowodowania wypadku. Funkcjonariusze dokonali oględzin forda, z którego korzystał podejrzany. Auto miało uszkodzenia typowe dla potrącenia pieszego. Ustalili też, że kierowca w tym dniu przejeżdżał trasą, na której doszło do wypadku. Zabezpieczyli ślady i nagrania, przesłuchali świadków.

Przebieg i wszystkie okoliczności zdarzenia ma wyjaśnić śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP (M.Boguszewski)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, narkotyki, areszt, szczytno, śmiertelny wypadek
Ciąg dalszy sprawy mężczyzny, który podpalił żonę. Sąd podjął decyzję

Sąd Rejonowy w Iławie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który kilka dni temu podpalił swoją żonę. Przypomnijmy, w jednej ze wsi w gminie Kisielice 50-latek podczas...

Zamknij
RadioOlsztynTV