Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do 30 kwietnia możemy rozliczyć się z podatku. Coraz więcej osób robi to przez internet

Fot. fotolia.pl

Ten, kto jeszcze nie rozliczył się z podatku dochodowego za zeszły rok musi się śpieszyć, bo 30 kwietnia to ostatni dzień, kiedy może to zrobić.

Jak zawsze o tej porze, w olsztyńskim Urzędzie Skarbowym są wielkie kolejki. Renata Kostowska z olsztyńskiej Izby Administracji Skarbowej informuje, że większość podatników już się rozliczyła:

W Elblągu 78% podatników już się rozliczyło. W przeważającej większości wybrali formę internetową.

Nie brakuje jednak zwolenników formy papierowej. Jakie błędy wciąż popełniamy składając zeznanie tzw. papierowe? – o tym ponownie opowiada Renata Kostowska:

00:00 / 00:00

Rozliczając się przez internet trzeba z kolei pamiętać o pobraniu tzw. UPO, czyli Urzędowego Potwierdzenia Odbioru – tłumaczy Beata Drej-Wojciechowska z Urzędu Skarbowego w Olsztynie:

Gwarantuje ono to, że zeznanie zostało wysłane do właściwego Urzędu Skarbowego. Jeżeli nie otrzymaliśmy potwierdzenia, wtedy nie mamy takiej gwarancji. Często okazuje się, że zeznanie podatkowe nie dotarło do Urzędu.

Roczne zeznania podatkowe można też wysłać listem poleconym. Tu ważna jest data stempla pocztowego.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet, PIT, Urząd Skarbowy, podatek, rozliczenie podatkowe
Nabyłeś używany samochód, mieszkanie lub grunt? Sprawdź, czy nie kupiłeś długu

Możemy stracić samochód, mieszkanie lub grunt,  jeśli sprzedawca był zadłużony wobec skarbówki czy ZUS-u – wynika z wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Państwo  może dochodzić roszczeń  do pięciu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV