Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dni Różowej Wstążeczki w Giżycku i Ełku

Nasze zdrowie jest w naszych rękach – to hasło tegorocznych obchodów Dnia Różowej Wstążeczki organizowanego przez Giżyckie Stowarzyszenie Amazonek.

W Giżycku uroczystości rozpoczną się o godzinie 16 przy Pasażu Portowym. Chętne panie będą mogły skorzystać z profesjonalnych badań, bezpłatnego pomiaru glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego. O godzinie 16.30 zaplanowano prelekcję na temat profilaktyki raka piersi. Obchody zakończą się występem Chóru „Cantabile” i koncertem Violi Brzezińskiej.

Natomiast w Ełku w szpitalu Pro-Medica trwają bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Mogą z nich skorzystać mieszkanki powiatu ełckiego. Do dyspozycji pań są też stoiska kosmetyczne i porady dietetyka. Akcję bezpłatnych badań pod hasłem „NFZ bliżej pacjenta” organizuje warmińsko-mazurski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

(mklod/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, nowotwór, rak, amazonki, różowa wstążka
Mycie rąk może nas uchronić przed wieloma chorobami

Drobnoustroje to grupa setek tysięcy różnego rodzaju gatunków bakterii, wirusów czy grzybów. Tych wywołujących choroby jest tylko około 20 procent wszystkich, poznanych przez człowieka - podają...

Zamknij
RadioOlsztynTV