Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dłuższy sezon i dotacje spoza magistratu – nowy dyrektor olsztyńskiego MOK-u przedstawił założenia programowe

Nowy dyrektor MOK-u Mariusz Sieniewicz i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Fot. A. Piedziewicz

Wydłużenie sezonu i skuteczniejsze pozyskiwanie pieniędzy. Nowy dyrektor olsztyńskiego Miejskiego Ośrodka Kultury Mariusz Sieniewicz spotkał się z mediami, by zaprezentować założenia swojego programu.

Dokładnego programu nie przedstawił, bo najpierw chce go zaprezentować pracownikom MOK-u. Mówił jedynie o głównych założeniach.

Przede wszystkim chciałbym mocno przesunąć kalendarz sezonowy Miejskiego Ośrodka Kultury. W społecznym odbiorze MOK to „fabryka OLi”, a to nie tak. Jego sens nie powinien sprowadzać się tylko do Olsztyńskiego Lata Artystycznego

– przekonuje Mariusz Sieniewicz.

Zapowiada też kontynuowanie działań edukacyjnych i animacyjnych rozpoczętych przez poprzednią dyrektor, choć być może nie wszystkich. Mówi też o integrowaniu środowisk twórczych Olsztyna

Jeśli organizujemy wieczór autorski poety czy pisarza, to dlaczego nie połączyć go z koncertem.

Podczas spotkania z mediami Mariusz Sieniewicz skrytykował też poprzednie władze Ośrodka za zbyt małe wykorzystanie potencjału olsztyńskiego Starego Miasta.

Biorąc pod uwagę, że większość obiektów Miejskiego Ośrodka Kultury znajduje się na starówce, to jest to swego rodzaju policzek dla tej instytucji, że nie potrafiła lepiej aktywizować tej przestrzeni.

Choć z drugiej strony, poza sezonem MOK prowadził przecież staromiejską Galerię Rynek, organizował koncerty w sali pod amfiteatrem, w ostatnich latach pojawiały się też różne pomysły na lepsze wykorzystanie Spichlerza.

Ważnym postulatem nowego dyrektora jest szukanie zewnętrznych pieniędzy. MOK dostaje co roku 4 miliony złotych z budżetu miasta.

To mało, ale na razie nie będę wnioskował do prezydenta o więcej. Najpierw zamierzamy poszukać środków zewnętrznych. W tym roku MOK tylko raz zdobył dotację z ministerstwa kultury. To zdecydowanie za mało

– mówi Mariusz Sieniewicz i zapowiada, że już w przyszłym miesiącu chciałby złożyć do ministerstwa pierwsze wnioski o dofinansowanie.

Więcej o programie działań mają usłyszeć pracownicy MOK-u.

Mariusz Sieniewicz wygrał konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury pokonując ośmioro kontrkandydatów. Formalnie nową funkcję obejmie z początkiem października.
Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

Autor: APiedziewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, Grzymowicz, mok, Miejski Ośrodek Kultury
Co czwarty Polak nie ma w domu żadnej książki. GUS przedstawił doroczny raport kulturalny

347 złotych i 40 groszy - to kwota, jaką statystyczny Polak wydał na zakup artykułów i usług kulturalnych w minionym roku. W porównaniu z danymi z...

Zamknij
RadioOlsztynTV