Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Dla Warmii i Mazur to program wyrównywania szans”. Politycy PiS komentują deklarację programową Polskiego Ładu

Polski Ład to program, na którym Warmia i Mazury mogą bardzo skorzystać – przekonują działacze Prawa i Sprawiedliwości z regionu.

Liderzy Zjednoczonej Prawicy zaprezentowali dziś pakiet nowych rozwiązań, dotyczących m.in. lepszego finansowania służby zdrowia, zmniejszenia obciążeń podatkowych, wspierania rodzin oraz seniorów, a także ułatwienień w kupowaniu mieszkań.

Polski Ład to duża szansa dla mieszkańców Warmii i Mazur – mówi parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent.

Wiadomo, że nasze województwo zawsze jest w tyle, jeśli chodzi o wysokość zarobków, bezrobocie czy infrastrukturę. Dzięki temu programowi widzę szansę na ogromny rozwój województwa i wyrównanie dysproporcji w stosunku do całego kraju.

00:00 / 00:00

Poseł PiS Jerzy Małecki zwraca uwagę na zawarte w Polskim Ładzie rozwiązania dla rolnictwa.

Rolnikom obiecujemy, że zwiększymy kwotę zwrotu za paliwo z akcyzy, pomożemy w przekazywaniu ziemi młodym rolnikom. Jest to wielki problem, zwłaszcza u nas na Warmii i Mazurach.  Chcemy także zdefiniować kto to jest rolnik i kim jest młody rolnik.

00:00 / 00:00

Jerzy Szmit, prezes struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim przekonuje, że Polski Ład to duża szansa dla regionu.

To jest program wyrównywania szans, to program, w którym te miejsca Polski, które do tej pory były słabiej rozwinięte, jak Warmia i Mazury, otrzymają nowe impulsy rozwojowe. To ogromna szansa dla Olsztyna, aby stać się metropolią i ogromna szansa dla powiatu olsztyńskiego.

00:00 / 00:00

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski zwraca uwagę na konkretne rozwiązania podatkowe oraz zapowiedzi dotyczące rozwoju infrastruktury. W Polskim Ładzie jest mowa m.in. o inwestycjach drogowych. Zapisy zapewnią m.in. finansowanie budowy drogi ekspresowej numer 16.

Przede wszystkim podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych. Myślę, że wiele osób czekało na ten postulat. Nie wszyscy do końca byli pewni czy on będzie. Jest i bardzo się z tego cieszymy. Przede wszystkim ważne są inwestycje, które zapowiedzieli prezes PiS i premier. Mam na myśli drogę krajową numer 16.

00:00 / 00:00

Poseł Robert Gontarz z PiS podkreślał, że najbardziej na nowym programie skorzystają mieszkańcy słabo rozwiniętych regionów, takich jak województwo warmińsko-mazurskie.

U nas jest wiele osób, które pracują za minimalną krajową. Dla tych osób program  Polski ład jest kierowany najbardziej.

00:00 / 00:00

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Babalski nie ukrywa, że ostateczny kształt programu zrobił na nim ogromne wrażenie.

Nie jestem tym programem zaskoczony, bo w klubie i partii mówiło się, że coś takiego będzie, ale nie wszystko wiedziałem. Robi to na mnie kolosalne wrażenie chociaż jestem w tym ugrupowaniu od wielu lat.

00:00 / 00:00

Polski Ład to program wieloletni, ale, jak zapowiadają przedstawiciele rządu, pierwsze rozwiązania, dotyczące np. kwoty wolnej od podatku, zostaną wprowadzone w roku przyszłym.

Polski Ład: Zwiększona kwota wolna od podatku, nowe inwestycje i koniec śmieciówek

Fot. PAP/Leszek Szymañski

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Arent, rząd, Szmit, Kossakowski, Małecki
„Dzieci nie są kosztem, a inwestycją”. Kurator nie zgodził się na zamknięcie dwóch szkół

Warmińsko-mazurski kurator oświaty nie wyraził zgody na likwidację dwóch szkół w gminie Ełk. Rada Gminy chciała zlikwidować placówki w Mrozach i Rękusach. Przeciwko temu protestowali nauczyciele...

Zamknij
RadioOlsztynTV