Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Diagnoza: ból kręgosłupa. Przyczyny dolegliwości i jak je leczyć?

Ból kręgosłupa jest najczęstszą przyczyną wizyt pacjentów u lekarza rodzinnego oraz powodem nieobecności w pracy. Szacuje się, że około 70 procent Polaków miało problem z kręgosłupem, bądź nadal się z nim zmaga.

Mówiąc o przyczynach, najczęściej zwraca się uwagę na brak ruchu i siedzący tryb życia. Tymczasem u niektórych osób dolegliwość ta może wynikać również z nałogowego palenia papierosów.

W większości przypadków z bólem kręgosłupa można sobie poradzić, stosując leczenie zachowawcze. Czasem konieczna jest jednak operacja. U wielu pacjentów taka perspektywa wywołuje strach i obawy.

Gościem Agnieszki Lipczyńskiej w audycji Diagnoza był neurochirurg dr n. med. Łukasz Grabarczyk, który uspokajał słuchaczy. Jak powiedział, dużo zmieniło się pod względem bezpieczeństwa inwazyjnych metod leczenia schorzeń kręgosłupa.

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w papierosy, zdrowie, leczenie, choroba, pacjent, kręgosłup, ból, palenie, Łukasz Grabarczyk
Post i operacje ginekologiczne z użyciem robota. Posłuchaj audycji Na Zdrowie

O operacjach robotycznych w ginekologii i poście przerywanym w audycji Na Zdrowie. Agnieszka Lipczyńska rozmawiała z lekarzami z olsztyńskich szpitali: miejskiego i dziecięcego.  W Szpitalu Miejskim...

Zamknij
RadioOlsztynTV