Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Demonstracje w Olsztynie przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Fot. Przemysław Getka

Kolejny dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ograniczenia prawa do aborcji. Manifestacje i marsze organizowane są w całej Polsce, także na Warmii i Mazurach.

Tysiące mieszkańców Olsztyna zebrały się, żeby manifestować przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Tym razem było to kilka marszy, które spotkały się pod siedzibą Sądu Okręgowego w Olsztynie. Następnie tłum przeszedł na ulicę Dąbrowszczaków pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, gdzie uczestnicy marszu zapalili znicze.  Wykrzykiwane były hasła antyrządowe: „Wolność, równość, solidarność”, „Mamy dość”, „Rewolucja jest kobietą”. Następnie tłum udał się pod siedzibę Konfederacji.

Pokojowy marsz w obronie praw kobiet prawdopodobnie będzie się odbywał do późnych godzin wieczornych w różnych punktach miasta. Marsz jest zabezpieczany przez policjantów.

Jak zapewniają organizatorzy, marsz ma charakter pokojowego protestu. Na uliczkach prowadzących do olsztyńskiej katedry stoi kilkudziesięciu mężczyzn, którzy bronią dostępu do kościoła.

Podobne protesty, od zeszłego tygodnia odbywają się w całej Polsce oraz za granicą – m.in. w Londynie, Berlinie, Nowym Jorku i Tel Avivie.

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, protest, aborcja, Trybunał Konstytucyjny
Olsztyńscy radni zdecydowali. Będą wyższe podatki i ceny biletów miejskich

Olsztyńscy radni przegłosowali zmiany w podatkach od nieruchomości i transportu oraz w cenach biletów w miejskich autobusach i tramwajach. Podczas sesji Rady Miasta za takimi zmianami...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV