Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dekorglass Działdowo zmierzy się w sobotę w finale Superligi tenisistów stołowych. „Zdecyduje dyspozycja dnia i zdolność radzenia sobie z presją”

Fot. M. Świniarski

Prezes Lotto Superligi, prowadzącej rozgrywki krajowej elity tenisistów stołowych, uważa, że pojedynek defensorów zadecyduje o tytule mistrza Polski. – Szanse drużyn są wyrównane, ale to któryś z obrońców przesądzi o zwycięstwie – powiedział Zbigniew Leszczyński.

Finał superligi pomiędzy Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki i Dekorglassem Działdowo odbędzie się w sobotę o godz. 16 w Gdańsku.

W takich spotkaniach, kiedy rywalizują zespoły mające w składach zawodników o zbliżonych umiejętnościach, ważna jest dyspozycja dnia, zdolność do poradzenia sobie z presją. Dodatkowo w Dartomie Bogorii i Dekorglassie grają obrońcy, co zwiększa atrakcyjność widowiska i – moim zdaniem – właśnie pojedynek Panagiotisa Gionisa z Wang Yangiem przesądzi o tytule mistrzowskim

– ocenił Leszczyński.

Po raz czwarty o triumfie w sezonie zadecyduje jeden mecz finału na neutralnym terenie. W kolejnych rozgrywkach nowością będzie wprowadzenie debla jako ostatniej, piątej gry (przy wyniku 2:2).

Zeszłoroczny finał w hali Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby pokazał, że Gdańsk sprawdza się jako organizator spotkania o złoto. Ale to nie oznacza, że następny mecz o tytuł też odbędzie się tutaj. Wiele będzie zależało od składu finalistów, poza tym mamy jeszcze inne pomysły

– dodał prezes superligi.

Pingpongiści z Mazowsza mają w dorobku sześć tytułów, z kolei ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego jeszcze nigdy nie zwyciężyła w superlidze.

Mam nadzieję, że w kolejnych latach do walki o trofeum włączy się i moja drużyna, mam taką cichą nadzieję, że znajdziemy się w play off z udziałem sześciu klubów, co też będzie nowością. Szukam nowych zawodników, na pewno pojawi się koreański atakujący. Do Lotto Zooleszcz Gwiazdy dołączy także 19-letni ofensywny tenisista stołowy Manav Thakkar, obecnie zajmujący 129. miejsce na świecie, ćwierćfinalista mistrzostw świata juniorów

– przyznał menedżer ekipy z Bydgoszczy.

Brązowe medale w sezonie 2018/19 zdobyły zespoły PKS Kolping Frac Jarosław (obrońca tytułu) i Unia AZS AWFiS Gdańsk. W półfinałach przegrały, odpowiednio, z Dartomem Bogorią i Dekorglassem.

Żaden z trenerów nie może sobie pozwolić na wpadkę taktyczną, bo nie będzie już miał rewanżu

– powiedział menedżer ekipy z Jarosławia Kamil Dziukiewicz, który w spotkaniach 1/2 finału nie mógł skorzystać z kontuzjowanego najlepszego zawodnika Hou Yingachao.

Finał w Gdańsku będzie szczególnym wydarzeniem dla trenera Dartomu Bogorii Tomasza Redzimskiego, który po raz 10. poprowadzi swoją drużynę w meczu o tytuł w superlidze. Grającym szkoleniowcem rywali jest Czech Jiri Vrablik, który niedawno otrzymał polski paszport.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w superliga, Dekorglass Działdowo, finał
Dekorglass Działdowo rozpoczyna walkę w półfinale Superligi

W piątek o 17 w Działdowie rozpocznie się pierwszy półfinałowy mecz fazy play-off Superligi tenisistów stołowych. Miejscowy Dekorglass podejmie Unię AZS AWFiS Gdańsk. - Pierwszy mecz...

Zamknij
RadioOlsztynTV