Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Decyzja o poszerzeniu strefy przynosi efekty

Wicepremier Janusz Piechociński i wojewoda Marian Podziewski. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Poszerzenie dotychczasowych granic Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, doinwestowanie ośrodków naukowo-badawczych i długo wyczekiwane inwestycje drogowe w regionie – zapowiedział wicepremier Janusz Piechociński, na konferencji w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Zdaniem ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, nowe obszary w poszczególnych podstrefach w województwie warmińsko-mazurskim już przyciągnęły kolejnych inwestorów:

00:00 / 00:00

Janusz Piechociński potwierdził również przyznanie pieniędzy na budowę obwodnicy Olsztyna i ogłosił przybliżony kalendarz inwestycyjny:

00:00 / 00:00

1 października Rada Ministrów uchwaliła listę tras obwodowych, na które rząd przeznaczy unijne pieniądze. Do 2020 roku powstanie 12 obwodnic miast, w tym obwodnica Olsztyna.

W konferencji prasowej wziął udział również wojewoda Marian Podziewski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury Piotr Żuchowski i przewodniczący Klubu Poselskiego PSL Stanisław Żelichowski. (paw/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, minister, Piechociński
Zbigniew Włodkowski: uzawodowienie polskiej armii okazało się błędem

Czy wróci pobór do zasadniczej służby wojskowej? Narodowe Siły Rezerwy nie zapewniają wojsku zawodowych kadr – mówił w Porannych Pytaniach członek Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Zbigniew...

Zamknij
RadioOlsztynTV