Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Decydująca walka o drugą ligę. Awansuje tylko zwycięzca turnieju

Fot. AZS UWM Olsztyn – piłka siatkowa / Facebook

W Wilczycach w województwie dolnośląskim, siatkarze AZS-u UWM Olsztyn rozpoczną decydującą walkę o awans do drugiej ligi. Rywalem akademików będą: gospodarze – miejscowy Volley oraz SMS Police i Gród Podegrodzie.

Tak jak w turnieju półfinałowym w Siedlcach, gdzie olsztynianie zajęli pierwsze miejsce, również w zbliżających się zawodach w barwach olsztyńskiej drużyny wystąpi mistrz świata z 2014 roku oraz wielokrotny mistrz Polski Marcin Możdżonek. Wznowił karierę, aby pomóc AZS-owi w powrocie do drugiej ligi.

– To solidne wzmocnienie – przyznał trener Paweł Borkowski.

Formuła tego turnieju wygląda tak, jak turnieju półfinałowego – każdy gra z każdym, codziennie jeden mecz. Z tą różnicą, że w tym turnieju tylko zwycięzca awansuje do drugiej ligi. Nie stawiamy się w roli faworytów – wolimy z tej pozycji wyjść i pokazać się na boisku. Marcin wniósł dużo spokoju na boisku. Mimo że nie grał przez 2 lata w siatkówkę, nie odbiegał poziomem od innych zawodników, jednak doświadczenie, które posiada, przydało nam się w tym turnieju. Dużo blokował. Dużo wniósł pomocy dla reszty zawodników.

00:00 / 00:00

AZS UWM Olsztyn pierwszy mecz zagra z Grodem Podegrodzie.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka
Półfinał PlusLigi nie dla siatkarzy Indykpolu AZS

Półfinał PlusLigi nie dla Indykpolu AZS-u Olsztyn. Akademicy przegrali na wyjeździe ze Skrą Bełchatów po ciężkim i wyrównanym spotkaniu 2:3. Konieczny był trzeci mecz, żeby wyłonić...

Zamknij
RadioOlsztynTV