Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Debiut iławianina

Do księgarń w całym kraju trafi we wtorek 28 maja debiutancka książka Michała Młotka „Tajemnice pogranicza”. Iławianin jest twórcą jednego z najpopularniejszych polskich blogów o tematyce historycznej.

Michał Młotek wyjaśnia, że książka nie bez powodu ukazuje się rok przed setną rocznicą bitwy pod Tannenbergiem, która zdecydowała o losach I wojny światowej.

„Obrońcą Prus Wschodnich z 1914 roku był Paul von Hindenburg, człowiek który związał losy właśnie z naszym regionem. Pierwsza część książki jest właśnie o Paulu von Hindenburgu, o Ogrodzieńcu, o jego śmierci. Jest o tajemnicach jego politycznego testamentu. O wielkich intrygach i politycznej walce z przełomu roku 1932 i 33. W tle oczywiście z Adolfem Hitlerem – człowiekiem, który w tym czasie już dochodził do głosu.” – mówił autor w rozmowie z reporterem Radia Olsztyn.

00:00 / 00:00

Prowadzony przez Michała Młotka blog fabrykahistorii.pl otrzymał już kilka prestiżowych internetowych wyróżnień. Dla autora największą radością są tysiące użytkowników, którzy każdego dnia ten blog odwiedzają. Młotek podkreśla, że stara się pisać głównie o sprawach lokalnych, ponieważ jest przekonany, że to co robi przyczynia się nie tylko do popularyzacji historii ale i popularyzacji regionu, w którym z historią obcujemy na każdym kroku.

00:00 / 00:00

Michał Młotek ma 29 lat. Jest pasjonatem historii Prus Wschodnich i II wojny światowej, poszukiwaczem skarbów oraz publicystą. Patronat medialny nad jego debiutancką książką objęło Radio Olsztyn. Premiera „Tajemnic pogranicza” i spotkanie z autorem dziś o 18:00 w olsztyńskiej Kamienicy Naujacka przy Dąbrowszczaków 3. Wstęp wolny. (Choj/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Kętrzynie też można rozegrać doskonały turniej

To był doskonały turniej, pełen emocji i wielkiej młodzieżowej siatkówki - tak obserwatorzy ocenili finałowe zawody Mistrzostw Polski Kadetek, które rozgrywane były w Kętrzynie. Na Warmię...

Zamknij
RadioOlsztynTV