Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy zmienią się zasady w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim? „Jesteśmy otwarci na dobre pomysły”

Fot. archiwum RO

Po wtorkowych rozstrzygnięciach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, jak co roku pojawiły się wątpliwości, czy prospołeczna akcja nie wyręcza gminy w remontowaniu chodników, parkingów i innej infrastruktury osiedlowej.

Społecznicy twierdzą, że OBO musi mieć zmienione zasady. Jak mówi Bartłomiej Biedziuk z Forum Rozwoju Olsztyna, są dwa podstawowe postulaty, które mogą uzdrowić sytuację:

Po pierwsze, zwiększenie finansowania. Rozwiązaniem może być również rozdzielenie budżetu na dwie części: infrastrukturalną oraz na działania miękkie. Wtedy nie będzie żadnego konfliktu wybierania między jednym a drugim, bo oba rozwiązania byłyby realizowane.

00:00 / 00:00

Władze miasta tych zmian, jak się okazuje – nie wykluczają. Prezydent Piotr Grzymowicz przyznaje, że zna tę propozycję:

Jest to cenna opinia. Takie dyskusje już się toczyły. Wobec tego nic nie stoi na przeszkodzie, jesteśmy otwarci na każde fajne pomysły.

00:00 / 00:00

Wiadomo również, że w przyszłym roku wielkość Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego ma być zwiększona z niecałych czterech do siedmiu milionów złotych.

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Grzymowicz, Olsztyński Budżet Obywatelski, Bartłomiej Biedziuk, społecznicy, zmiana, zasady
Siłownia plenerowa, ścieżka rowerowa, nowe parkingi. Sprawdź, jakie projekty zostały wybrane w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim

Znamy zwycięskie projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Będą one realizowane w przyszłym roku. Olsztynianie oddali ponad 41 tysięcy głosów. W OBO 2019 wybrane zostały cztery projekty zintegrowane...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV