Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy wykładowca UWM-u naruszył prawa autorskie? Sprawa plagiatu Elżbiety Ż.-K. trafi na wokandę

Siedziba Wydziału Prawa i Administracji UWM. Fot. M. Lewiński

Dr hab. Elżbieta Ż.-K. z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, została oskarżona o naruszenie praw autorskich dr Małgorzaty Kowalczyk w pracy habilitacyjnej. Prokurator Rejonowy w Białymstoku przesłał akt oskarżenia do białostockiego sądu.

Jak poinformował Radio Olsztyn rzecznik dyscyplinarny uczelni prof. Zbigniew Wieczorek, śledztwo zostało wszczęte na wniosek UWM. Prokuratura przez 2,5 roku nie mogła go zakończyć, bo – jak tłumaczyła – oskarżona złożyła doniesienie, że praca dr Kowalczyk też jest plagiatem. Gdy sąd oczyścił dr Kowalczyk z tego zarzutu, wtedy Elżbieta Ż.-K. zaczęła przedstawiać zwolnienia lekarskie. W końcu prokuratura wysłała lekarza sądowego do jej mieszkania.

Oskarżona rozpoczęła karierę naukową na Uniwersytecie Szczecińskim. Przeniosła się do Olsztyna, po tym, jak postawiono jej zarzut naruszenia praw autorskich w jednej z publikacji. Wówczas sprawa dyscyplinarna została umorzona z powodu przedawnienia.

 

Autor: A. Socha/K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, plagiat, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Elżbieta Ż.-K.
Oferował fikcyjne mieszkania za granicą. Oszust będzie tłumaczył się przed sądem

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi, który na jednym z portali społecznościowych oferował do wynajęcia fikcyjne mieszkanie w Holandii. Policja ustaliła, iż 27-latek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV