Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy w Elblągu staną tramwaje? Motorniczy zapowiadają strajk. W ratuszu trwają rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Tramwajów Elbląskich zapowiedzieli od poniedziałku strajk. Oznacza to, że tramwaje zostaną w zajezdni i żadna z linii nie będzie obsługiwana.

Władze miasta podejmują rozmowy z tramwajarzami. Przygotowują też alternatywną komunikację na czas trwania protestu. W referendum „za” lub „przeciw” strajkowi wzięło udział 90 osób z blisko 140-osobowej załogi miejskiej spółki. Za strajkiem opowiedziało się 60 pracowników. To efekt braku porozumienia od wszczęcia sporu zbiorowego w sierpniu ubiegłego roku.

Tramwajarze domagają się 500-złotowej podwyżki i zmiany w regulaminie nadgodzin.

Domagają się zmniejszenia ich puli, bo dziś w Tramwajach Elbląskich przyjęta jest maksymalna stawka. Jesteśmy stłamszeni i zmęczeni, a od tego jak się czujemy zależy bezpieczeństwo ludzi

– wyjaśnia szef związków zawodowych Roman Kluczyk.

Z tego powodu z firmy odeszło, w ostatnich 2 latach, kilkadziesiąt osób, w tym technicy i motorniczowie. W elbląskim ratuszu trwa spotkanie związków zawodowych Tramwajów Elbląskich z prezydentem miasta i władzami spółki.

Elbląg – tramwaj. Fot. Łukasz Węglewski

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, strajk, protest
75 lat temu Armia Czerwona zajęła niemiecki Elbląg

75 lat temu, 12 lutego 1945 roku, po trzech tygodniach ciężkich walk Armia Czerwona zajęła niemiecki Elbląg. To prawdziwa data, choć przez ostatnie dziesięciolecia, za radziecką...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV