Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy w Elblągu będzie nowe źródło ciepła?

Nikt nie lubi marznąć zimą

Gotowa jest koncepcja nowego źródła ciepła dla Elbląga. Na zlecenie władz miasta dokument przygotowała zewnętrzna firma. Koncepcja wiąże się z omawianą od prawie 20 lat koniecznością budowy miejskiej ciepłowni.

Pomysł na własny blok energetyczny został zaprezentowany na specjalnej konferencji przygotowanej przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Raport prezentuje pomysł budowy bloku gazowego o mocy 130 megawatów, który zastąpiłby blok ma biomasę działający obecnie.

– To tylko koncepcja, bez studium wykonalności – tłumaczy Wojciech Będkowski z firmy ILF.

00:00 / 00:00

– To wszystko na koniec kadencji, zdecydowanie za późno – uważa poseł Jerzy Wilk, kandydat PiS na prezydenta Elbląga, który na tym etapie jest zwolennikiem dalszej współpracy z Energą. Jak mówi, elblążanie mają bezpieczną dostawę ciepła zagwarantowaną tylko do 2020 roku.

00:00 / 00:00

Koszt budowy gazowego bloku dla Elbląga szacowany jest na 400 milionów złotych. Budowa razem z czasem projektowania to 40 miesięcy.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ciepło, ciepłownia
Od dziś uczniowie i studenci z Elbląga płacą mniej za komunikację miejską. Sprawdź kogo jeszcze objęły obniżki

Dzieci i młodzież dojeżdżający do szkół i na uczelnie w Elblągu mają tańsze bilety. Formalnie obniżka cen biletów weszła w życie 1 września, ale to dziś...

Zamknij
RadioOlsztynTV