Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy starość to wykluczenie?

Pytanie o wiek – powszechnie – uważane jest za niegrzeczne. Człowiek dobrze wychowany nie pyta o wiek, szczególnie kobiet. Ciekawe dlaczego. Co w tym złego, że człowiek się starzeje?

W domu opieki stowarzyszenia Helper „Dar Serca”, fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Na świecie nie ma nic bardziej naturalnego, oczywistego i przewidywalnego niż starość. A jednak ludzie mają z tym problem. Nie wszyscy, ale większość.

W 1970 roku Simone de Beauvoir – francuska pisarka i filozofka – oburzona tym, jak zachodnie społeczeństwa traktują ludzi starszych napisała monumentalne dzieło o Starości.

Kilka wybranych zdań z tej książki posłużyła nam do rozmowy z panią Zofią Barankiewicz – olsztyńską fotografką, znaną z dokumentowania dziejów miasta od lat pięćdziesiątych. Po tej rozmowie naszym gościem w studiu była dr Elżbieta Szwałkiewicz przewodnicząca Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym”, koalicji która zrzesza ponad 500 organizacji, w większości dla seniorów i na rzecz seniorów.

Posłuchaj audycji Alicji Kulik

00:00 / 00:00
(ak/as/bsc)

Więcej w starość
Co w tym złego, że człowiek się starzeje? Alicja Kulik zaprasza do wysłuchania audycji Samo życie o 13.10.

Pytanie o wiek - powszechnie – uważane jest za niegrzeczne. Człowiek dobrze wychowany nie pyta o wiek, szczególnie kobiet. Ciekawe dlaczego. Co w tym złego, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV