Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy olsztyńskie Śródmieście zyska nowy wygląd? Powstanie węzeł przesiadkowy i park

fot. Przemysław Getka

Obecnie to miejsce bardziej straszy, niż zachęca do opuszczenia pociągu i dotarcia po pięciu minutach spaceru na olsztyńską starówkę.

Mowa o przystanku PKP Olsztyn – Śródmieście, na którym mogą wysiąść pasażerowie przyjeżdżający do Olsztyna lub jadący w kierunku Działdowa czy Iławy. Został ogłoszony przetarg na remont węzła przesiadkowego. Pracy będzie dużo – mówi Patryk Pulikowski z biura prasowego olsztyńskiego Urzędu Miasta:

Prace obejmą teren w okolicy podziemnego przejścia, w pobliżu ul. 1 Maja, Wojska Polskiego oraz przystanku Olsztyn-Śródmieście. Jednym z elementów przygotowawczych będzie rozbiórka ponad 50 garaży i budynków gospodarczych. Prace będą prowadzone pod nadzorem archeologicznym, bowiem mieścił się tam cmentarz ewangelicki z lat 20. XX wieku.

To nie koniec planowanych zmian w tym miejscu – dodał Patryk Pulikowski:

W trakcie głównych robót powstanie jezdnia i chodniki umożliwiające zarówno dotarcie do przystanku kolejowego, jak i – zlokalizowanego w ciągu ul. Partyzantów – przystanku komunikacji miejskiej. W planach jest utworzenie parku z elementami upamiętniającymi dawny cmentarz (m.in. Pawilon Pamięci, lapidarium). Nie zabraknie małej architektury, parkingów typu kiss&ride oraz miejsca do montażu stacji roweru miejskiego.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio/K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn
Zwłoki młodego mężczyzny na olsztyńskich Nagórkach. Sekcja zwłok pomoże wyjaśnić okoliczności tragedii

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci młodego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w Olsztynie. Ciało na ulicy Synów Pułku znalazł przypadkowy przechodzień. Na miejsce skierowana...

Zamknij
RadioOlsztynTV