Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy można spacerować, jeździć na rowerze, przebywać na działkach? Rozwiewamy wątpliwości

Fot. Fotolia.com

Ostatnio rząd wprowadził obostrzenia w poruszaniu się, związane z zakazem korzystania z parków, bulwarów, plaż, terenów zielonych i lasów państwowych. Są jednak kwestie nie do końca rozstrzygnięte.

Czy można odwiedzać groby bliskich? Czy można spacerować, jeździć na rowerze, albo biegać w Lesie Miejskim? I czy można przebywać na działkach?

Jak powiedział Zbigniew Kot, dyrektor Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie – zakaz nie obejmuje nekropolii i dodaje, że ruch jest tu mały, co oznacza, że Polacy stosują się do zaleceń pozostania w domach.

Wstęp do Lasu Miejskiego w Olsztynie nie został ograniczony, jak w przypadku Lasów Państwowych, jednak zaleca się unikania skupisk ludzkich. Przebywać można też na działkach, o czym przekonuje prezes okręgu warmińsko-mazurskiego PZD Jan Miszkiel – jak mówi pracować wolno – biesiadować nie. Jednak i ta aktywność może być wkrótce ograniczona.

Być może jutro rząd ogłosi nowe obostrzenia, związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D.Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w działka, bieganie, aktywność, spacer
Mimo zakazu weszli do lasu. Sto osób pouczono, kilka ukarano mandatami. Plagą są nielegalni letnicy

Straż leśna w lasach podlegających Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie pouczyła w weekend sto osób, które mimo zakazu związanego z pandemią koronawirusa zdecydowały się na...

Zamknij
RadioOlsztynTV