Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy koalicja Zjednoczonej Prawicy przetrwa do wyborów parlamentarnych? Posłuchaj rozmowy z Jerzym Małeckim i Zbigniewem Ziejewskim

Od lewej: Jerzy Małecki (PiS), Zbigniew Ziejewski (PSL)

Czy koalicja Zjednoczonej Prawicy przetrwa do kolejnych wyborów parlamentarnych w 2023 roku? W audycji Poranne Pytania zastanawiali się nad tym posłowie na Sejm: Jerzy Małecki z Prawa i Sprawiedliwości i Zbigniew Ziejewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Badanie na ten temat dla portalu wPolityce.pl przeprowadziła pracownia Social Changes. 32% ankietowanych uważa, że koalicja Zjednoczonej Prawicy nie dotrwa do wyborów, przeciwnego zdania jest 31%. Najwięcej badanych – 37% – wskazało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Zbigniew Ziejewski z PSL-u stwierdził, że PiS chyba jednak wyciągnie wnioski i zda sobie sprawę, że rozgrywki wewnątrzpartyjne do niczego nie prowadzą:

Ta koalicja, mimo różnych zdań przede wszystkim pana Ziobry, który najbardziej w tym układzie rządowym miesza, się po prostu utrzyma. Takim spoiwem będzie głosowanie – potężne pieniądze z Unii Europejskiej. Jeżeli pan Ziobro wyjdzie przeciwko temu, to jeszcze musi wejść do porządku obrad Sejmu, a w tym momencie tego porządku obrad Sejmu nie ma.

00:00 / 00:00

„Wierzę w mądrość naszych koalicjantów” – mówił z kolei poseł PiS Jerzy Małecki:

Wierzę, że przez dialog, przez rozmowę, dojdziemy do pewnego kompromisu, który będzie zadowalał wszystkich członków Zjednoczonej Prawicy.

00:00 / 00:00

Zbigniew Ziobro w miniony piątek stwierdził, że Solidarna Polska nie zmieniła stanowiska wobec budżetu UE.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania, gastronomia, Jerzy Małecki, Zbigniew Ziejewski
Prof. Karol Karski: To jest moment, który zostanie we mnie do końca życia

- To jest moment, który zostanie we mnie do końca życia. Ten moment, w którym dowiedziałem się, że zginął prezydent i tylu wspaniałych ludzi – tak...

Zamknij
RadioOlsztynTV