Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy będzie nocna prohibicja w Iławie? Są wyniki ankiety

Zdecydowana większość mieszkańców Iławy nie chce ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych – to wyniki ankiety, która została przeprowadzona pod koniec ubiegłego roku.

70 procent osób, które wypełniły ankietę, opowiedziało się przeciw wprowadzeniu ograniczenia w dostępie do alkoholu. – W badaniu wzięło udział jednak niewiele osób – około 80, więc nie jest to grupa miarodajna. Chcemy zrobić szczegółowe ankiety i pełniejszy sondaż – powiedział Radiu Olsztyn pełnomocnik burmistrza Iławy do spraw profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych Krzysztof Panfil.

Ograniczenie sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych mogło by być wprowadzone – wzorem Olsztyna – w godzinach nocnych, między godziną między 22 a 6 rano.

Propozycja na razie nie została jednak złożona iławskiej Radzie Miasta, wcześniej planowane jest przeprowadzenie konsultacji na większą skalę.

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Co daje nocna prohibicja w Olsztynie?

Więcej w Iława, ankieta
Zamiast numerów będą nazwy ulic. „Kurierzy bardzo błądzą po drogach”

Ulice w miejscowości Wikielec koło Iławy już niedługo będą miały swoje nazwy. Do tej pory w liczącej około tysiąca osób wsi, domy były jedynie ponumerowane. Wielokrotnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV