Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czworonożni Komandosi spotkali się z pacjentami szpitala dziecięcego

Fot. KWP Olsztyn

Z okazji Dnia Dziecka w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpital u Dziecięcym w Olsztynie odbyła się akcja pod hasłem „Czworonożni Komandosi”. Organizuje ją Fundacja Komandosi Życia.

Na Oddziale Klinicznym Onkologii i Hematologii pojawili się przewodnicy z przeszkolonymi psami. Kilkunastu przewodników z psami ratowniczymi, tropiącymi, tropiąco-patrolowymi, ratowniczymi i detekcyjnymi przyjechało do Olsztyna nie tylko z pobliskich miejscowości, ale także m.in. z Gdańska i Łodzi. Opowiedzieli dzieciom ciekawostki na temat swojej pracy, a ich podopieczni popisali się niektórymi umiejętnościami. Wśród czworonożych komandosów są m.in. owczarki Lego i Borys, które pracują ze starszym posterunkowym Aleksandrą Jurkowską z olsztyńskiej policji. Przewodnicy z psami chcą spotykać się z małymi pacjentami raz w miesiącu. Za kilka dni podobne spotkania odbędą się także w domach dziecka

Jak podkreśliła Ewa Chudziakiewicz, prezes Fundacji Komandosi Życia, dzieci, które przebywają w szpitalu przez wiele miesięcy, są na bardzo długi czas odcięte od swoich czworonożnych przyjaciół. Tęsknią za swoim psem czy kotem i po prostu potrzebują takiego kontaktu.

Atrakcją dla małych pacjentów była również wizyta policjantów i strażaków, którzy zaprezentowali służbowe auta. Ponadto pacjenci placówki z okazji Dnia Dziecka w akcji „Warzywon” dostały do śniadania owoce, soki i musy, czyli smaczne witaminy zamiast słodyczy. „Drogi Rodzicu zamiast batona i smartfona podaj dziecku warzywona” – tak szpital dziecięcy w Olsztynie promuje zdrowe odżywianie i wyrabianie właściwych nawyków żywieniowych u dzieci.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Autor: P. Karpiszen / I. Malewska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w szpital dziecięcy, Dzień Dziecka, Komandosi życia
Psy dołączają do Komandosów Życia. „Przekazują moc, żeby walczyć z chorobą”

Do Fundacji Komandosi Życia dołączają czworonożni przyjaciele. To psy od zadań specjalnych. Wraz z trenerami i przewodnikami odpowiedzieli na apel i będą odwiedzać szpitalne sale małych...

Zamknij
RadioOlsztynTV