Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Kosztuje niewiele, a może uratować życie

Na instalację czujników czadu wciąż decyduje się zbyt mało osób. A są to urządzenia, które mogą uratować życie i zdrowie.

Czujniki można kupić za kilkadziesiąt złotych, a to, czy można mieć zaufanie do ich jakości, sprawdzali już kontrolerzy. Ok. 13 tys. takich urządzeń importowanych spoza Unii Europejskiej skontrolowały Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Inspekcja Handlowa i Krajowa Administracja Skarbowa. Tylko jeden model nie przeszedł badań laboratoryjnych.

Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiego komendanta PSP st. kpt. Grzegorz Różański podkreślił, że instalacja czujników mogłaby pomóc uniknąć wielu tragicznych zdarzeń.

00:00 / 00:00

Od początku tego sezonu grzewczego strażacy w regionie ponad sto razy interweniowali z powodu ulatniającego się czadu. Dwie osoby zginęły, a 22 trafiły do szpitali. Liczba interwencji związanych z zatruciami tlenkiem węgla jest w tym sezonie zbliżona do tej z ubiegłego sezonu grzewczego.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kontrola, UOKiK, inspekcja handlowa, Krajowa Administracja Skarbowa
Nowe zasady rozliczeń podatkowych. „Żaden podatnik nie straci na likwidacji tej ulgi”

Początek roku to czas, kiedy wielu Polaków zastanawia się nad terminami rozliczeń podatkowych. Zeznanie za 2022 rok będzie można składać od 15 lutego do 2 maja....

Zamknij
RadioOlsztynTV