Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cztery punkty szczepień masowych zaczną działać jeszcze w tym tygodniu na Warmii i Mazurach

Fot. PAP/Adam Warżawa

W województwie warmińsko-mazurskim w tym tygodniu uruchomione zostaną kolejne punkty szczepień masowych. W związku z ograniczeniem dostaw szczepionek, termin niektórych szczepień został przesunięty.

Ma to również wpływ na uruchomienie punktów szczepień powszechnych. Jak powiedział Radiu Olsztyn rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, na Warmii i Mazurach od kilku dni działa pilotażowy punkt szczepień powszechnych w Ostródzie. Jeszcze w tym tygodniu dołączą do niego 4 punkty w Barczewie, Braniewie, Olecku i Węgorzewie. Rozpoczęcie ich działalności jest uzależnione od dostaw szczepionek, które jutro (28 kwietnia) powinny dotrzeć do regionu.

00:00 / 00:00

Według ostatnich danych, do tej pory w Warmińsko-Mazurskiem zaszczepiło się prawie 368 tysięcy osób, z czego drugą dawkę przyjęło około 92 tysięcy.

Od dziś na szczepienia mogą zapisywać się osoby urodzone w 1976 i 1977 roku. Zgodnie z zapowiedziami rządu, do 10 maja każdy dorosły obywatel będzie mógł otrzymać e-skierowanie i zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Węgorzewo, szczepienie, Barczewo, OLecko, Braniewo, szczepienia, szczepionka, koronawirus, COVID-19
Barczewo bierze pod skrzydła rodzimych artystów. „Mogą liczyć na nasze wsparcie”

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie tworzy bazę artystów z Barczewa i okolic. Osoby zajmujące się różnego rodzaju sztuką m.in. malarstwem, muzyką, rzeźbą - rękodziełem mogą liczyć na...

Zamknij
RadioOlsztynTV