Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cztery osoby, w tym rodzice z dzieckiem, zginęły w wypadku koło Elbląga

Fot. KWP Olsztyn

Cztery osoby zginęły w wypadku na drodze 22 z Elbląga do granicy państwa w Grzechotkach. W zderzeniu dwóch aut osobowych zginęli rodzice z dzieckiem. Roczna dziewczynka została ranna. Nie żyje też kierowca drugiego samochodu.

Do tragedii doszło około godziny 16.30 w miejscowości Kamiennik Wielki, 2 kilometry przed węzłem Młynary. Samochodami podróżowało w sumie pięć osób. Chevroletem jechała czteroosobowa rodzina z Gdańska, a volkswagena prowadził mieszkaniec powiatu elbląskiego.

W tym pierwszym aucie podróżowała 4-osobowa rodzina. Na miejscu zginęli: 32-letni kierowca, jego 32-letnia żona i 4-letni syn. Roczna dziewczynka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. W drugim aucie zginął 21-letni mężczyzna, który jechał sam

– powiedział Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragedii. Na miejscu wypadku pracowały trzy zastępy straży pożarnej i dwa OSP, w sumie 20 ratowników, którzy m.in. pomagali w zapewnieniu dostępu do poszkodowanych znajdujących się w rozbitych autach.

Po wypadku trasa była całkowicie zablokowana. Kierowcy mogą korzystać z objazdów przez węzły Młynary i Frombork. Utrudnienia w miejscu wypadku trwały kilka godzin.

Droga szybkiego ruchu S22, na której doszło do zderzenia, ma po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. To dawna „berlinka”, czyli zbudowana w latach 30. przez Niemców autostrada prowadząca przez Elbląg do Królewca.

 

Autor: L. Tekielski/PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, Elbląg, Grzechotki, zderzenie, ofiary, samochód, auta, video, uwaga, pilne, śmiertelny wypdek
Trwa identyfikacja ofiar wypadku polskiego autokaru w Chorwacji

Trwa identyfikacja ofiar sobotniego wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. W katastrofie pojazdu zmierzającego z Polski do sanktuarium Medjugorie w Bośni zginęło 12 osób, a ponad 30...

Zamknij
RadioOlsztynTV