Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czesław Kolpy o występie polskich siatkarzy w Rio

Para Piotr Kantor i Bartosz Łosiak podczas turnieju Olsztyn Grand Slam 2015. Fot. Łukasz Węglewski

Siatkarze plażowi – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak – na barażach o 1/8 finału zakończyli rywalizację w turnieju olimpijskim.

Pierwsi bardzo niespodziewanie przegrali 0:2 z Kanadyjczykami Saxtonem i Schalkiem, natomiast Kantor i Łosiak ulegli Włochom Nicolai/Lupo 1:2.

– Bycie olimpijczykiem do dla naszych siatkarzy wielki sukces. Oczywiście wyniki mogły być lepsze. Tym bardziej, że obie pary udowadniały, że potrafią wygrywać z najlepszymi. Dlatego też miejsca nie są wystarczające. Nie mniej jednak możemy mówić o sukcesie polskiej siatkówki plażowej. Bardziej boli porażka pary Fijałek/Prudel, ponieważ ich pogromcy z Kanady nie stawiali warunków, których należało się bać. Podejrzewam, że o ich porażce zadecydowało nie przygotowanie, ale głowa. Cztery lata temu byli na 5. miejscu w Londynie. Teraz chyba zawiesili sobie zbyt wysoko poprzeczkę. W którymś momencie doszło do blokady.  – podsumował występ Polaków twórca obu par – Czesław Kolpy.

(pświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka plażowa, Czesław Kolpy
Łotysze wygrali Grand Slam! ZDJĘCIA

Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins wygrali tegoroczny Grand Slam w Olsztynie! Łotysze pokonali w finale Brazylijczyków Alisona i Bruno Schmidta 2:0. Pomogli nam nasi kibice -...

Zamknij
RadioOlsztynTV