Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Część pociągów powróci na wyremontowane linie. Od północy obowiązuje nowy rozkład jazdy

Fot. M. Lewiński

15 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów, a składy POLREGIO powrócą na wyremontowane linie Olsztyn-Działdowo oraz Olsztyn-Szczytno-Pisz-Ełk. Tym samym zakończy się na tych liniach funkcjonowanie autobusowej komunikacji zastępczej.

Autobusy komunikacji zastępczej nadal będą jednak przewoziły pasażerów na odcinkach Olsztyn-Gutkowo oraz Olsztyn-Braniewo. Wynika to z prac remontowych prowadzonych na tych liniach kolejowych. Rozkład jazdy autobusów zastępczych – jak zapewniają przedstawiciele POLREGIO – został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych. Zmiany, dotyczące godzin kursowania pociągów w nowym rozkładzie wynikają z potrzeb zgłaszanych przez podróżnych oraz z konieczności dostosowania się do przejazdu pociągów innych przewoźników.

Wracają również pociągi na całą trasę Olsztyn-Ełk przez Pisz. Pasażerowie skorzystają z kolejnych przebudowanych i komfortowych peronów na odcinku Pisz-Ełk. Po zakończeniu inwestycji pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h, a czas przejazdu w relacji Szczytno-Ełk skróci się o połowę – z około trzech godzin do 1,5 godziny. Podróż na trasie Olsztyn – Szczytno – Ełk potrwa nieco ponad dwie godziny.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, tak jak dotychczas, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków.

Nowy rozkład jazdy dostępny jest tutaj.

 

Autor: A. Socha/B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, kolej, modernizacja, podróż, rozkład jazdy
Z Ełku do Pisza dojedziemy pociągiem. Zakończyła się modernizacja linii kolejowej

Zakończyła się modernizacja linii kolejowej między Ełkiem a Piszem. Już od 15 grudnia pociągiem dojedziemy nie tylko do Pisza, ale także do Olsztyna. Podczas remontu na...

Zamknij
RadioOlsztynTV