Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Część głosów oddanych w wyborach jest nieważna. Powód? Brak pieczęci na kartach

Fot. Przemysław Getka

Część głosów oddanych w niedzielnych wyborach samorządowych jest nieważnych z powodu ewidentnych błędów popełnionych przez obwodowe komisje wyborcze. Problem dotyczy braku pieczęci na kartach do głosowania.

To zjawisko zauważyli komisarze wyborczy, analizujący protokoły spływające z terytorialnych komisji wyborczych. Tak zwane komisje dzienne miały obowiązek ostemplować karty do głosowania, ale nie wszystkie w pełni wywiązały się z tego obowiązku. Nieostemplowana karta powoduje całkowite unieważnienie oddanego głosu.

W takim przypadku komisja licząca głosy nie weryfikuje już nawet tych krzyżyków, czy głos jest ważny czy nieważny. Takie karty musiały od razu zostać odłożone na bok i nie brały udziału w ustaleniu wyniku głosowania

– mówi Piotr Sarnacki, dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

00:00 / 00:00

Nie wiadomo na razie, jaka jest skala tego zjawiska. Komisarze wyborczy wciąż jeszcze nie dostali wszystkich protokołów z terytorialnych komisji wyborczych.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory samorządowe, Piotr Sarnacki, pieczęć, karty do głosowanie, nieważne
Ciąg dalszy sprawy zaginięcia prawie 400 kart do głosowania. „Więcej powie nam oko kamery”

Monitoring uliczny ma pomóc w ustaleniu przyczyn zaginięcia kart do głosowania w jednej z olsztyńskich komisji obwodowych. Chodzi o 399 arkuszy, które miały posłużyć do oddania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV