Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czasu coraz mniej, a 12 procent gmin nie dostarczyło do kuratorium uchwał w sprawie nowej siatki szkół

Konferencja wicekuratora Wojciecha Cybulskiego nt. nowej siatki szkół. Fot. A. Skrago

12 procent gmin z Warmii i Mazur nie przedstawiło jeszcze uchwał wprowadzających nową siatkę szkół wymaganą przez reformę oświaty.

To problem, bo dziś mija termin przysyłania takich uchwał do kuratora oświaty. Jak zapewnia wicekurator Wojciech Cybulski, uchwały, które zostaną przysłane po czasie także zostaną rozpatrzone przez kuratorium.

Do tej pory do kuratorium wpłynęły 102 uchwały. 10 gmin, które jeszcze nie przysłały uchwał, w większości czeka na zwołanie sesji i przegłosowanie ich. Natomiast 4 gminy: Biskupiec, Gietrzwałd, Mrągowo i Sorkwity jeszcze nie określiły, kiedy uchwały zostaną podjęte. Także kuratorium będzie miało dużo pracy, bo ma 21 dni na zaopiniowanie i zgłoszenie ewentualnych uwag. Do tej pory takie opinie otrzymała połowa uchwał. Dopiero po ich zaopiniowaniu gminy będą przyjmowały ostateczną uchwałę wprowadzającą nową siatkę szkół. Mają na to czas do końca marca.

Konferencja wicekuratora Wojciecha Cybulskiego nt. nowej siatki szkół. Fot. A. Skrago

Konferencja wicekuratora Wojciecha Cybulskiego nt. nowej siatki szkół. Fot. A. Skrago

(skra/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, kuratorium, edukacja, szkoły, gminy, oświata, siatka
Trwa polityczny konflikt w sprawie reformy oświaty. Warmińsko-Mazurski Kurator uspokaja: reforma jest przemyślana i przebiega zgodnie z planem

Związek Nauczycielstwa Polskiego i opozycja protestują, zbierając podpisy pod wnioskiem o referendum, członkowie inicjatywy Zatrzymać Edukoszmar planują... strajk, a zespół działający przy Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV