Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Czasopisanie” Joanny Imielskiej w BWA w Olsztynie

„Czasopisanie” Joanny Imielskiej

Do jutra można można odwiedzić olsztyńskie BWA i spotkać się ze znakomitą twórczością Joanny Imielskiej. „Czasopisanie” to wystawa retrospektywna ukazująca 20-letni dorobek twórczy artystki.

Joanna Imielska związana jest z poznańskim Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz, na którym prowadzi pracownię rysunku.

Z jednej strony analizuję różne aspekty czasu. To bardzo indywidualne podejście to czasu. Jest też obiektywne. Każdy zupełnie inaczej go odczuwa. Dla mnie niezwykle ważny jest również proces powstawania i czas spędzony na poszczególnych pracach. Powstają bardzo długo i ja przy nich oddaję się medytacji (…)

00:00 / 00:00

Prof. Joanna Imielska jest autorką 65 wystaw indywidualnych. Brała udział w 135 wystawach zbiorowych w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Francji, Czechach, USA i Serbii. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach publicznych i prywatnych w Polsce i za granicą. W 2014 roku została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

.
Autor: A. Kulik
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, wystawa, bwa, rysunek
Unikatowe pojazdy z lat międzywojennych do obejrzenia w Olsztynie

W Zajezdni Trolejbusowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarta została wystawa "Samochody prezydenta Mościckiego". Prezentowane są na niej zabytkowe i reprezentacyjne samochody z okresu międzywojennego. Do...

Zamknij
RadioOlsztynTV