Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czas na kolejne ligowe punkty. Relacje z meczu Akademików z Treflem na antenie Radia Olsztyn!

Fot. www.indykpolazs.pl

Choć dostali lanie w ostatnim ligowym meczu, nie zamierzają spuszczać głów.

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn powalczą jutro (07.11) w Iławie o kolejne punkty. Rywalem będzie gdański Trefl, który ma dwa punkty mniej od Akademików, więc nie można się spodziewać taryfy ulgowej.

Dobre wspomnienia z Trójmiasta ma olsztyński środkowy – Szymon Jakubiszak. To właśnie w barwach Trefla zadebiutował w Lidze Mistrzów i tam został dostrzeżony jego talent. Jak mówi – ostatnia porażka ze Stalą Nysa powinna zmobilizować zespół.

00:00 / 00:00

Początek meczu Indykpol AZS – Trefl jutro o godz. 17:30. Relacje w Radiu Olsztyn.

……………………………………

Akademicy z Kortowa po dwóch porażkach na początek sezonu, potem zwyciężyli cztery razy z rzędu. W minioną środę, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur udała się do Nysy, lecz o samym spotkaniu olsztynianie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. PSG Stal okazała się lepsza w trzech setach, dominując w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Trzecia przegrana w sezonie, spowodowała spadek na ósme miejsce w ligowej tabeli.

– Można powiedzieć, że spadł na nas „zimny prysznic”. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, lecz „od A do Z” nic nam nie wyszło. Nie mieliśmy zagrywki ani przyjęcia. Wiemy, nad czym musi pracować, choć mamy na to mało czasu – przyznaje Szymon Jakubiszak, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. Choć młodego środkowego mogliśmy oglądać we wszystkich siedmiu rozegranych do tej pory spotkaniach, to jego występy były incydentalne. Jakubiszak zdobył tylko 4 punkty. Co o swojej obecności na boisku mówi sam zawodnik? – Nie czuję żalu do trenera. Trener stawia w chwili obecnej na Taylora i Mateusza. Ja nie mam sobie nic do zarzucenia, ponieważ jestem gotowy, ciężko trenuje i cierpliwie czekam na swoją szansę.

Drużyna prowadzona przez Igora Juricicia, plasuje się w ligowej tabeli na jedenastym miejscu, mając w swoim dorobku dziewięć punktów. Gdańskie Lwy pokonały Barkom Każany Lwów, Cuprum Lubin i Cerrad Enea Czarnych Radom. W minionej kolejce, ekipa znad morza musiała uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla, nie zdobywając nawet seta. Jedną z pierwszoplanowych postaci w ekipie trenera Juricicia miał być w tym sezonie Piotr Orczyk. Przyjmujący Trefla podczas meczu w Suwałkach (druga kolejka), doznał groźnej kontuzji – zerwanie więzadła krzyżowego, przez co czeka go długa przerwa. Podstawową parę przyjmujących tworzą obecnie Mikołaj Sawicki i dobrze znany kibicom z Olsztyna – Jakub Czerwiński. Najlepiej punktującym zawodnikiem jest natomiast Bartłomiej Bołądź (98 punktów – dla porównania, najwięcej „oczek’ w ekipie z Kortowa ma Karol Butryn – 125). Ciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch młodych i obiecujących środkowych – Mateusza Poręby i Karola Urbanowicza. Więcej punktów zdobył zawodnik Indykpolu AZS (57:44), notując przy tym większą skuteczność w ataku (63% do 47%). Urbanowicz lepiej blokuje (9:8), a każdy z zawodników zdobył do tej pory po 4 punkty bezpośrednio z zagrywki. – Nie powiedziałbym, że ze względu na problemy zdrowotne zawodników z Gdańska, będzie to łatwiejszy mecz. Do każdego przeciwnika trzeba podejść tak samo, niezależnie czy ma on problemy kadrowe czy nie – kończy Szymon Jakubiszak.

Początek poniedziałkowego spotkania w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji (ul. Niepodległości 11B) o godzinie 17:30. Bilety w cenie 30 i 20 złotych (ulgowe) dostępne wyłącznie na indykpolazs.pl/bilety.

……………………………………

Autor: P.Świniarski
Redakcja: Ł.Sadlak

Więcej w siatkówka, Plus Liga
Przegrali starcie ze Stalą. „Zadziałała magia nyskiego kotła”

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn na tarczy wracają z Nysy, gdzie dostali srogie lanie. Podopieczni Javiera Webera przegrali w meczu 7. kolejki PlusLigi z miejscową Stalą 0:3...

Zamknij
RadioOlsztynTV