Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ćwierćwiecze Stowarzyszenia ARKA. Z okazji jubileuszu powstaje nowa inicjatywa pomocy rodzinom

Arka Olsztyn Fot. Fb Arka

25 lat istnienia świętuje w tym roku olsztyńskie stowarzyszenie Arka.

To nie tylko dzienny dom pobytu dla najuboższych dzieci czy świetlica terapeutyczna, ale także liczne warsztaty dla całych rodzin

– wylicza prezes Arki Tomasz Sztachelski.

Jedną z ostatnich inicjatyw Arki jest program „Rodzina Drużyna”, do którego stowarzyszenie zaprosiło m.in. prawników, psychologów, dietetyków, a nawet doradców zawodowych. Łącznie z takiego wsparcia może skorzystać 40 rodzin z Olsztyna.

Korepetycje, porady jak sobie radzić z przemocą, a nawet konsultacje z prawnikiem i dietetyka – to tylko niektóre rzeczy, na jakie mogą liczyć rodziny z Olsztyna, które uczestniczą w programie. Jak mówi Tomasz Sztachelski – w najbliższych planach jest również stworzenie Centrum Pomocy Dzieciom:

Głównym celem działania takiego miejsca byłaby pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw oraz opiekunom, rodzinom tych dzieci. Jest to pomoc bardzo specjalistyczna, długotrwała. Wymaga specjalnego podejścia wielu specjalistów w jednym miejscu, pod jednym dachem. Wymaga też wielu przygotowań i oczywiście wymaga zapewnienia stabilnego finansowania, stąd też jest to nasze największe wyzwanie w tej chwili, jednocześnie marzenie, aby takie miejsce w Olsztynie powstało.

Arka prowadzi także pierwszą w regionie olsztyńską lodówkę społeczną.

Autor: I. Malewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rodzina, specjaliści, Stowarzyszenie Arka
Bliższe Spotkania – 05.05.2021

W tym roku 25 istnienia obchodzi Stowarzyszenia Arka. Jego członkowie pomogli wielu rodzinom, pomagają nadal i mają bardzo ambitne plany. M.in. o tym rozmawialiśmy dziś w...

Zamknij
RadioOlsztynTV