Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cudzoziemcy z trzech kontynentów nielegalnie pracowali w powiecie mrągowskim

Fot. W-MOSG

32 cudzoziemców z trzech kontynentów pracowało nielegalnie w zakładzie produkcyjnym na terenie powiatu mrągowskiego. Skontrolowano aż 172 pracowników zza granicy pracujących w tym zakładzie.

Przeważali obywateli Ukrainy, ale byli też m.in. z Nepalu, Indonezji, Ugandy, Uzbekistanu, Indii, Nigerii oraz z Ghany i Algierii – poinformowała major Mirosława Aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z PSG w Barcianach stwierdzili, że 32 cudzoziemców pracowało niezgodnie z przepisami. Pracodawca wobec 10 nie dopełnił obowiązku informacyjnego do właściwego urzędu. Ponadto 10 pracownikom zza granicy nie przedłożył umowy w języku dla nich zrozumiałym

– dodała.

Właściciel zakładu złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Zapłaci 7 tysięcy złotych za zatrudnianie cudzoziemców niezgodnie z przepisami. Natomiast za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy otrzymał 2 mandaty karne po tysiąc złotych.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w cudzoziemcy, paszport, straż graniczna
Wspólne działania policji i Straży Granicznej doprowadziły do odzyskania samochodu

Policja i Straż Graniczna prowadzą wspólne akcje zwalczania przestępczości samochodowej. Ostatnie działania prowadzili kujawsko-pomorscy policjanci z Lipna i strażnicy graniczni z Bezled na Warmii i Mazurach....

Zamknij
RadioOlsztynTV