Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Córka” pilnie potrzebowała pieniędzy. Dwie kobiety straciły oszczędności

Fot. KPP Pisz

Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o oszustwa metodą „na córkę”. W ten sposób dwie mieszkanki powiatu piskiego straciły łącznie około 30 tysięcy złotych. Zatrzymani – kobieta i mężczyzna – mogli oszukać jeszcze innych seniorów w całej Polsce.

W listopadzie ubiegłego roku 92-letnia mieszkanka Orzysza odebrała telefon od rzekomej córki, która pilnie potrzebowała pieniędzy. Dzwoniąca nie mogła odebrać ich sama, więc przysłała znajomego – relacjonuje nadkom. Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Mężczyzna odwiedził seniorkę odbierając od niej gotówkę i biżuterię o łącznej wartości blisko 15 000 zł. Niespełna tydzień później w podobny sposób oszukana została 85-letnia mieszkanka Pisza, która także straciła pieniądze w kwocie około 15 000 zł.

00:00 / 00:00

Policjantom, którzy pracowali nad tymi sprawami, udało się zatrzymać dwoje oszustów.

Była to 30-letnia kobieta z Łodzi i 30-letni mężczyzna z Niemiec, który ostatnio mieszkał w Łodzi. Funkcjonariusze kryminalni z piskiej komendy zatrzymali sprawcę obu tych przestępstw na dworcu we Wrocławiu, a kobietę w miejscu jej zamieszkania. Oboje usłyszeli po dwa zarzuty popełnienia przestępstwa oszustwa.

00:00 / 00:00

Zatrzymana kobieta została objęta policyjnym dozorem i zakazem opuszczania miejsca pobytu, a mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia.

Fot. KPP Pisz

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, oszustwa
Nowe auta dla policjantów z Pasłęka i Elbląga

Komenda Miejska Policji w Elblągu odebrała dwa nowe radiowozy kia. Uroczyste przekazanie kluczyków do aut odbyło się w Pasłęku, bo do ich zakupu dołożyły się samorządy...

Zamknij
RadioOlsztynTV