Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz większy ruch na mazurskich jeziorach. MOPR: są żeglarze, którzy lekceważą ostrzeżenia pogodowe

To dopiero początek wakacji, a tylko wczoraj warmińsko-mazurscy strażacy uratowali na jeziorach Warmii i Mazur kilka osób, które wypadły z łódek, żaglówek i rowerów wodnych.

Na warmińsko-mazurskich akwenach przybywa jednostek pływających. Ratownicy wodni ubolewają, że wciąż uczestniczą w akcjach, które są skutkiem ignorancji żeglarzy. MOPR musiał niedawno interweniować po wezwaniu jednostki na jezioro Niegocin. Jak mówi dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Karol Dylewski w tym przypadku żeglarze zlekceważyli ostrzeżenia pogodowe.

Karol Dylewski nie rozumie decyzji o wypływaniu z portu w chwili, kiedy są wyraźne ostrzeżenia pogodowe.

Ratownicy wodni apelują o rozsądek nad wodą. Dziś na Warmii i Mazurach będą letnie temperatury do 27 stopni, ale synoptycy wydali ostrzeżenie przed ulewnym deszczem i burzami z wiatrem w porywach do 80 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 21.

Autor: B.Gajlewska
redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, jeziora, żeglarze
Ruszyła policyjna akcja Bezpieczne wakacje. „Będziemy nad jeziorami i na dojazdach do miejscowości wypoczynkowych”

Warmińsko-mazurscy policjanci zainaugurowali akcję "Bezpieczne wakacje 2020". Będą kontrole zarówno na lądzie jak i na wodzie, a także przypominanie o obowiązujących przepisach i wyciąganie konsekwencji wobec...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV