Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz większa popularność odnawialnych źródeł energii

Panele fotowoltaiczne. Fot. RO

Rośnie zainteresowanie programem Prosument – informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Prosument jest programem, który umożliwia przedsiębiorcom i mieszkańcom Warmii i Mazur zakup i montaż mikroinstalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Tylko w ciągu kilku tygodni fundusz, który będzie przekazywał unijne pieniądze, otrzymał kilkaset zgłoszeń od osób i instytucji.

Program promuje nowe technologie związane z alternatywnymi źródłami energii. Środki można wykorzystać m.in. na instalację fotowoltaiki, czy pomp ciepła. O te pieniądze mogą ubiegać się nie tylko przedsiębiorcy, ale także spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Przedsięwzięcie ma również znaczenie proekologiczne, gdyż dzięki wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych, można zmniejszyć emisję zanieczyszczeń, w tym dwutlenku węgla do powietrza.

Wnioski należy składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą Systemu Wniosków na stronie internetowej. (mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

RadioOlsztynTV