Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej miast na Warmii i Mazurach chce dopłacić mieszkańcom do wymiany pieców węglowych

Wymiana pieców węglowych na ogrzewanie niskoemisyjne

W trosce o czyste powietrze coraz więcej warmińsko-mazurskich miast dofinansowuje wymianę pieców węglowych. Instalacja ogrzewania niskoemisyjnego to część programu ochrony powietrza w Olsztynie.

Miasto proponuje mieszkańcom zwrot połowy kosztów wymiany instalacji, ale w pierwszym takim programie wykorzystano zaledwie połowę z przeznaczonych na to 300 tysięcy złotych, bo zgłosiło się zaledwie 8 osób. Powód? Ratusz twierdzi, że program ruszył zbyt późno, bo w połowie roku. Mieszkańcy nie zdążyli przygotować dokumentacji.

Dlatego już teraz trwają prace nad drugą edycją programu, która ma się rozpocząć w lutym – informuje Dariusz Mikulak z olsztyńskiego ratusza. Miasto tym razem chce przeznaczyć 360 tysięcy złotych na zwrot połowy kosztów wymiany pieców.

00:00 / 00:00

Podobny program, po raz pierwszy, uruchamia gmina Szczytno. – To ważne, żeby Szczytno także zadbało o zdrowe powietrze – podkreśla zastępca wójta Ewa Zawrotna.

Szczytno chce przeznaczyć na to 100 tysięcy złotych, dokumenty potrzebne do wypełnienia wniosków mają być dostępne od poniedziałku. Programy dofinansowania do wymiany pieców obowiązują m.in. w Elblągu, Ełku i Iławie.

Wymiana pieców węglowych na ogrzewanie niskoemisyjne

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Iława, Ełk, piec, Olszty, dym, Szczytni, węgiel, smog
Policja zatrzymała dilera i narkotyki wartości 38 tysięcy złotych

Nielegalne substancje znaleziono w jednym z mieszkań dzielnicy Nad Jarem. Jak powiedział Jakub Sawicki z elbląskiej komendy policji, w lokalu, który wynajmował policjanci zabezpieczyli prawie tysiąc...

Zamknij
RadioOlsztynTV