Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz mniej zatruć czadem na Warmii i Mazurach

Krzysztof Pardo – rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

W ubiegłym roku w okresie grzewczym, czyli od 1 września do końca kwietnia strażacy interweniowali ponad 250 razy – w porównaniu do poprzednich lat to o 70 zdarzeń mniej. Mimo wszystko wciąż są śmiertelne ofiary zatruć tlenkiem węgla – w ubiegłym roku były to dwie osoby.

W tym sezonie – od września – strażacy mieli 32 zgłoszenia, a 8 osób lekko zatruło się czadem. Żeby zapobiec tragediom, na Warmii i Mazurach rozpoczęła się akcja informacyjna „Czad-cichy zabójca”. Młodszy brygadier Krzysztof Pardo z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie radzi, żebyśmy samodzielnie nie regulowali pracy urządzeń grzewczych:

00:00 / 00:00

Od dziś do 30 października na Warmii i Mazurach działa specjalna, bezpłatna infolinia. Pod numerem telefonu 800 165 320 od godziny 8.00 do 14.00 można dowiedzieć się wszystkiego o urządzeniach grzewczych.

 

 

(kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w czad, zatrucie, tlenek węgla
„Cichy zabójca” znów atakuje

Na Warmii i Mazurach rozpoczął się sezon grzewczy. To znaczy, że jest coraz więcej zatruć tlenkiem węgla. Statystyki pokazują, że co roku również coraz więcej osób...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV