Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz mniej pacjentów covidowych w szpitalach. Placówki powoli wracają do normalnej pracy

Fot. PAP/EPA

W obu szpitalach w Ełku wciąż funkcjonują oddziały covidowe. Jest tam jednak zdecydowanie mniej pacjentów. Szpitale na Warmii i Mazurach powoli wracają do normalnej pracy.

Mniejsza liczba zakażeń koronawirusem sprawia, że szpitale na Mazurach wracają do normalnej pracy. Tak jest np. w Olecku, gdzie cała placówka przyjmowała tylko pacjentów covidowych, a od soboty wznowi normalną działalność. Dla chorych na COVID-19 przeznaczono tylko dwa łóżka na Izbie Przyjęć.

Oddziały covidowe wciąż funkcjonują w szpitalu miejskim i wojskowym w Ełku. W tym pierwszym są 32 łóżka, w drugim 50. W obu placówkach zajęta jest połowa miejsc. Zwieszona została praca oddziału covidowego w szpitalu w Giżycku.

W całym regionie powoli spada liczba zakażonych i chorych na COVID-19. To około 30 procent mniej niż tydzień temu. Teraz jest to 571 pacjentów, z czego 25 pod respiratorami.

„W związku z tym będziemy zwalniać kolejne miejsce w szpitalach” – potwierdza wicewojewoda Piotr Opaczewski.

00:00 / 00:00

Tak stało się w ubiegłym tygodniu w szpitalu miejskim w Elblągu. Tam do normalnej pracy wrócił jeden z trzech wyłączonych oddziałów. Pulmonologia już przyjmuje pacjentów. Placówka wciąż ma pod opieką około 50 osób chorych na COVID-19.

W Braniewie natomiast nadal utrzymanych jest 70 łóżek dla pacjentów covidowych. Dziś jest tam ponad 30 osób, połowa musi korzystać z terapii tlenem.

 

Autor: M. Zbrożek/M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, chory, koronawirus
Koronawirus w Polsce. Od 1 marca zniesienie większości restrykcji

- Od 1 marca znosimy większość restrykcji, które mają charakter gospodarczy. Zostają tylko te restrykcje, które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem kryterium ograniczania transmisji...

Zamknij
RadioOlsztynTV