Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz mniej czasu na złożenie deklaracji źródeł ciepła. Jak ustrzec się mandatu?

Tylko półtora miesiąca zostało na złożenie deklaracji źródeł ciepła. Dotyczy to właścicieli i zarządców zarówno budynków mieszkalnych jak i niemieszkalnych. Ostateczny termin to 30 czerwca.

Wśród warmińsko-mazurskich gmin, które wywiązują się najlepiej jest m.in gmina miejsko-wiejska Wielbark. Barbara Pac z Urzędu Miejskiego w Wielbarku wyjaśnia, że najwięcej deklaracji złożono przy okazji składania wniosków na dodatki osłonowe, gdzie dołączano je do wniosków.

Informowaliśmy mieszkańców poprzez dodatki osłonowe. W MOPS-ie załącznikiem do wniosku było  potwierdzenia takiej deklaracji w urzędzie w Wielbarku.

00:00 / 00:00

W regionie, najmniej deklaracji wpłynęło na terenie gminy Pozezdrze. Jak wynika ze statystyk, deklarację złożyło tylko 20 procent mieszkańców. Może to wynikać ze struktury demograficznej gminy – twierdzi Agnieszka Zakrzewska z Urzędu Gminy w Pozezdrzu.

Wielu starszych mieszkańców nie jest w stanie zrobić tego elektronicznie i w tym celu przychodzą do urzędu.

00:00 / 00:00

Za niezłożenie deklaracji w terminie grozi mandat lub grzywna do 5 tysięcy złotych.

Olsztyn

W rankingu Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, Olsztyn – pod względem złożonych deklaracji – plasuje się na 107 miejscu. Do tej pory zrobiło to 29 procent mieszkańców. Dlatego ratusz uruchomił specjalny punkt, w który będzie można to zrobić z pomocą urzędnika – wyjaśnia Patryk Pulikowski z biura prasowego urzędu

Każdy kto ma wątpliwości, jak przeprowadzić tę procedurę, może zgłosić się do ratusza do punktu obsługi klienta.

00:00 / 00:00

Punkt mieści się w sali obsługi klienta olsztyńskiego ratusza. Działa we wtorki i czwartki od 8 do 11 oraz od 12 do 15. Pytania można też zadawać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.30 pod numerem 89 527 31 11 wewnętrzny 490.

Deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków można wypełniać online, można też wysłać lub złożyć w wersji papierowej w urzędzie. Za niezłożenie jej w terminie grozi mandat lub grzywna do 5 tysięcy złotych.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w mieszkanie, mandat, Warmia i Mazury, kara, budynek, deklaracja
W regionie ruszył nabór do programu in vitro. Kto może z niego skorzystać?

W województwie warmińsko-mazurskim rozpoczął się kolejny nabór do programu in vitro. Przeznaczono na ten cel 350 tysięcy złotych. Zapisy rozpoczęły się dziś o godzinie 8 i...

Zamknij
RadioOlsztynTV