Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz gorsza sytuacja jednego z olsztyńskich szpitali. Przedstawiono kolejny plan naprawczy

fot. Przemysław Getka

Sytuacja finansowa olsztyńskiego szpitala miejskiego jest bardzo zła – alarmują radni. Podczas sesji rady miasta został przyjęty kolejny już plan naprawczy, ale straty placówki rosną.

Jarosław Babalski, radny Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że program naprawczy nie przyniósł oczekiwanych efektów:

Sytuacja szpitala jest wysoce niepożądana – i nie trudna, ale tragiczna. Rada miasta przyjęła program naprawczy w połowie 2020 roku. Zadłużenie szpitala sięgało wtedy 21 milionów. Efekty działań tego programu naprawczego skutkują obecnie tym, że po roku mamy podwójne zadłużenie.

00:00 / 00:00

Przyjęty przez radnych nowy plan naprawczy na lata 2021-2023 zakłada, że w tym czasie z każdym rokiem straty będą malały, a 2023 rok szpital zamknie z zyskiem. Ma to być wykonalne dzięki m.in. likwidacji niektórych stanowisk, stworzeniu bardziej rozwiniętej chirurgii ogólnej przy chirurgii, a także stworzeniu placówki Podstawowej Opieka Zdrowotnej i centrum bariatrycznego, które ma zarabiać dla szpitala więcej pieniędzy – wyjaśniła przewodnicząca Komisji Zdrowia i radna PO Ewa Zakrzewska:

00:00 / 00:00

Straty szpitala z lat ubiegłych to już ponad 30,5 miliona złotych. Strata za miniony rok wyniosła niemal 3,5 mln zł i przekroczyła wartość zakładaną w przyjętym rok temu programie naprawczym o ponad 1,2 mln zł.

Nowy program naprawczy przyjęty został głosami niemal wszystkich radnych, jeden wstrzymał się od głosu. Radni PiS, w ramach protestu, nie wzięli udziału w głosowaniu.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jarosław Babalski, szpital miejski w Olsztynie
Gminne obiekty sportowe z ministerialnym dofinansowaniem

Inwestycje gminne w Ostródzie, Lidzbarku Warmińskim, a także Braniewie i Miłomłynie otrzymają dofinansowanie Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu "Sportowa Polska" - poinformował na swoim...

Zamknij
RadioOlsztynTV