Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gminne obiekty sportowe z ministerialnym dofinansowaniem

Fot. I. Malewska

Inwestycje gminne w Ostródzie, Lidzbarku Warmińskim, a także Braniewie i Miłomłynie otrzymają dofinansowanie Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu „Sportowa Polska” – poinformował na swoim profilu na Facebooku warmińsko-mazurski poseł PiS Zbigniew Babalski.

Parlamentarzysta od początku wspierał te inicjatywy. Na liście ministerialnego dofinansowania największą kwotą – prawie 2 mln 200 tysięcy złotych znalazło się zagospodarowanie przestrzeni publicznej terenu Miejskiego Ośrodka Sportu w Braniewie i pierwszy etap budowy boiska piłkarskiego.

Ponad 915 tysięcy złotych zasili budowę boisk przyszkolnych w Ostródzie. Prawie 846 tysięcy złotych wesprze budowę boisk sportowych w Durągu i Pietrzwałdzie, a ponad 831 tysięcy złotych inwestycje sportowe w Słupie.

Dzięki rządowemu dofinansowaniu możliwa będzie modernizacja pomieszczeń budynku socjalno – gospodarczego oraz infrastruktury stadionu miejskiego w Miłomłynie. Kwota wsparcia to ponad 150 tysięcy złotych.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Lidzbark Warmiński, inwestycje, Ostróda, Braniewo, dofinansowanie, Miłomłyn
Samorządy składają wnioski o dofinansowanie z programu Polski Ład

Inwestycje drogowe - to najchętniej przygotowują samorządy z Warmii, Mazur i Powiśla w ramach programu Polski Ład. Na złożenie wniosków o dofinansowania jest jeszcze tydzień. Olsztyn...

Zamknij
RadioOlsztynTV