DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Coraz dalej od brązowego medalu. Indykpol przegrał przed własną publicznością z Treflem 2:3

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali pierwsze starcie z Treflem Gdańsk

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn są o krok dalej od brązowego medalu. Przegrali przed własną publicznością z Treflem Gdańsk 2:3.

Pierwsze dwa sety padły łupem Akademików 25:20 i 26:24. Jednak dziesięciominutowa przerwa odwróciła losy spotkania. W drugiej części górą byli gdańszczanie wygrywając z AZS-em 28:26 i 25:23, a w tie-breaku 15:12.

– Sami na to pracujemy. Każdy mecz, który prowadzimy 2:0, przegrywamy 3:2. Ciężko powiedzieć, w czym leży problem. Mam nadzieję, że nie taka sytuacja nie powtórzy się w Gdańsku – mówi Jakub Kochanowski, środkowy Indyków

00:00 / 00:00

– Musimy ten mecz obejrzeć na spokojnie i wyciągnąć wnioski. Myślę, że tu nikt nie stoi na straconej pozycji. Pokazaliśmy w Rzeszowie, że jesteśmy w stanie wygrać dwa mecze na wyjeździe – dodaje Marcin Mierzejewski, drugi trener Akademików

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 2:3
(20:25, 25:23, 25:16, 19:25, 13:15)

Przypomnijmy, że gra toczy się do dwóch zwycięstw. Drugi mecz w sobotę w Gdańsku. Ewentualne trzecie starcie – w niedzielę. Spotkania zaczynają się o 17:30.

Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Jan Hadrava, Jakub Kochanowski, Tomas Rousseaux, Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł – Michał Żurek (libero) – Adrian Buchowski, Mateusz Kańczok, Łukasz Makowski, Daniel Pliński.

Trefl Gdańsk: Daniel McDonnell, Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Tyler James Sanders, Damian Schulz, Artur Szalpuk – Maciej Olenderek (libero) – Wojciech Ferens, Bradley Gunter, Szymon Jakubiszak, Michał Kozłowski, Fabian Majcherski, Patryk Niemiec.

Autor: BSChromy/K. Piasecka

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS
Początek batalii Akademików o brąz. Relacje na antenie Radia Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn zaczynają jutro walkę o brązowy medal. W Uranii zmierzą się z Treflem Gdańsk, który także nie dostał się do finałów po zaciętej...