Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Coraz bardziej zielona gęś” w Teatrze im. Stefana Jaracza

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Poznaliśmy szczegóły pierwszej, po covidovej przerwie, premiery w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza. „Coraz bardziej zielona gęś”, to spektakl oparty na miniaturach poetyckich Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z cyklu „Teatrzyk Zielona Gęś”.

Wyboru tekstów dokonał reżyser i scenograf Jarosław Kilian.

Oczywiście to nie jest cała „Zielona gęś”. Wybrałam po prostu to, co mnie po prostu bawiło albo zastanawiało. To – co najbardziej intrygujące, to – co najbardziej żądliło. Bo w tych dowcipnych skeczach jest przecież żądło ukryte

– mówi Jarosław Kilian.

00:00 / 00:00

Sztuka stawia przed aktorami sporo wyzwań, bowiem część tekstów jest śpiewana.  – Śpiewamy i tańczymy jednoczenie. Jest to trudne, ale jak już się to zrobi, to jest niesamowita satysfakcja – podkreśla Katarzyna Trzeszczkowska.

– Jest specyficzny ten tekst Gałczyńskiego. Nie jest to zwykła proza. Pod tym tekstem zawsze się coś kryje i naszym zadaniem jest to, żeby przekazać to widzom, żeby oni to wszystko odczytali – dodaje Marcin Kiszluk.

Muzykę do spektaklu skomponował Grzegorz Turnau. Premiera w najbliższy czwartek. Spektakl ten w okresie letnim będzie wystawiany także na scenach plenerowych, m. in. we Fromborku i Lidzbarku Warmińskim.

Fot. Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, premiera, Konstanty Ildefons Gałczyński
15-lecie Teatru Prawie Dorosłego

Kilkanaście premier, 14 edycji festiwalu teatralnego, a także nagroda na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich „Teatr Po Pracy”. To w największym skrócie dorobek Teatru Prawie Dorosłego. Działający...

Zamknij
RadioOlsztynTV