DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Constract Lubawa liderem ekstraklasy. „Cierpliwie czekaliśmy na swoje okazje”

Futsaliści Constractu Lubawa – przynajmniej na kilka dni – zostali liderami ekstraklasy! Konstruktorzy pokonali AZS UW Wilanów 4:1, choć rywal długo stawiał opór.

Trener Dawid Grubalski chwalił swoich podopiecznych za konsekwencję i cierpliwość.

Zespół z Warszawy był mocno skupiony na defensywie. Gdyby w pierwszej połowie wpadły trzy szybkie bramki, to mecz by wyglądał jak ostatnie 5 minut, byśmy w ogóle nie oddawali przeciwnikowi piłki. Ułożyło się inaczej. Chwała nam, że byliśmy cierpliwi, że cierpliwie czekaliśmy na swoje okazje. Wiedzieliśmy, że bramki muszą wpaść. Taki jest futsal, to jest kwintesencja tej dyscypliny. To jest najważniejsze, żeby być cierpliwym i to na każdym kroku, budując akcję, czekając na bramkę, zawsze trzeba być cierpliwym. W środę gramy pucharowe starcie z UG Gdańsk i jeśli byśmy wygrali, to będziemy w najlepszej czwórce – ale najpierw trzeba wygrać. Widać, że to zmęczenie jest coraz większe. (…)

Mecz 1/4 Pucharu Polski Constract Lubawa – UG Gdańsk w środę o 21.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w futsal
Wygrana Constractu w Białymstoku. Trwa walka o mistrzostwo Polski

Futsaliści lubawskiego Constractu nadal liczą się w walce o mistrzostwo Polski! Ekipa Konstruktorów wygrała w ekstraklasie ważny mecz w Białymstoku, a sukces świętowali również młodzi zawodnicy...