Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co ze spaloną kamienicą w centrum Ornety? Rodziny dostały tymczasowe schronienie i pomoc

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Rodziny ze spalonej kamienicy w centrum Ornety otrzymały tymczasowe schronienie i pomoc od miasta. Poniedziałkowy pożar zniszczył całe poddasze budynku, w którym mieszka 9 rodzin, w sumie 21 osób.

Nikomu nic się nie stało, ale inspektor nadzoru budowlanego wyłączył kamienicę z użytkowania. Miasto udzieliło pomocy pogorzelcom mimo, że wszystkie mieszkania są własnościowe i zarządza nimi prywatna firma – mówi burmistrz Ornety Ireneusz Popiel.

Burmistrz Popiel dodał, że poszkodowani w pożarze kamienicy mogą mieszkać w bazie sportowej miasta, tak długo jak będzie potrzeba.

Pracownicy orneckiego TBS organizują zbiórkę dla pogorzelców. Pomoc zaoferowali także miejscowi przedsiębiorcy.

Ponad 40 strażaków z kilku powiatów walczyło z wczorajszym pożarem kamienicy w centrum Ornety ponad 10 godzin. Całkowicie spaliły się dach i poddasze, na którym były dwa mieszkania. Straty oszacowano wstępnie na 700 tysięcy złotych. Dziś stan zniszczonego przez ogień budynku ma oceniać powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, Orneta
Pożar w centrum Ornety. Specjaliści zdecydują, czy kamienica będzie nadawała się do użytku

9 rodzin ze spalonej kamienicy w Ornecie, spędzi noc w miejscowej szkole. W chwili pojawienia się ognia, w kamienicy w centrum miasta przy ul. Kościelnej było...

Zamknij
RadioOlsztynTV