Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co z majowymi komuniami? Archidiecezja zakłada dwa rozwiązania

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Majowe komunie pod znakiem zapytania. Na razie do świąt odwołane są spotkania przedkomunijne – powiedział Radiu Olsztyn ksiądz Marcin Sawicki, rzecznik Kurii Archidiecezji Warmińskiej. Po Wielkanocy bierze się pod uwagę dwa warianty.

Jeśli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół – pierwsze komunie zostaną odwołane do czasu ustania zagrożenia. Drugi wariant zakłada, że jeśli stan epidemii po świętach zostanie odwołany, decyzję o posłaniu dziecka do komunii podejmą rodzice w porozumieniu z księdzem proboszczem.

00:00 / 00:00

Ponadto – jak zapowiedział ksiądz Sawicki, każdy przypadek ma być rozpatrywany indywidualnie. Jeśli rodzice zdecydują się na pierwszą komunię swego dziecka w majowym terminie, należy to zrobić z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, w małych grupach i niekoniecznie w niedzielę.

Z kolei Archidiecezja Warmińska zachęca duszpasterzy, by pozostali w stałym kontakcie telefonicznym lub mailowym z rodzinami dzieci przystępujących do komunii i – jak to określono – wsłuchiwali się w ich potrzeby.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, kościół, rodzice, komunia święta
Episkopat wprowadza ograniczenia, biskupi apelują. Nie więcej niż 5 osób podczas mszy i nabożeństw

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki wzywa wiernych oraz duchownych do dostosowania się do nowych ograniczeń, związanych z koronawirusem. W komunikacie zaapelował o to, by...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV