Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co się zmieniło w SM Jaroty od czasu wyboru nowej prezes? Słuchaj Śliskiej Sprawy

Protest przed Spółdzielnią Mieszkaniową Jaroty. Fot. L. Tekielski

Pod koniec października zeszłego roku prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty w Olsztynie Roman Przedwojski, po 28 latach rządzenia tą spółdzielnią, zrezygnował ze swojej funkcji.

Niedługo potem stanowisko prezesa zajęła Halina Zaborowska-Boruch, która odeszła z ratusza, gdzie przez lata pełniła funkcję wiceprezydenta Olsztyna. Ta zmiana zaogniła wielomiesięczny spór, który część mieszkańców niezadowolonych z dotychczasowego sposobu rządzenia spółdzielnią, toczyła z jej władzami.

Ich zdaniem, kadencja Rady Nadzorczej skończyła się w czerwcu, a mimo to dokonała ona wyboru nowego prezesa bez umocowania prawnego – także bez ich wiedzy i zgody. Na dodatek, na początku sierpnia grupa spółdzielców zwołała walne zgromadzenie w okolicznościach, które są dotąd przedmiotem sporu i podjęła decyzję o odwołaniu Zarządu Spółdzielni.

Autorzy audycji Śliska Sprawa postanowili zatem sprawdzić, co zmieniło się od czasu wyboru nowej prezes i jak teraz wygląda sytuacja w Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty w Olsztynie.

Posłuchaj audycji Leszka Tekielskiego i Wojciecha Chromego

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska za W. Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Śliska Sprawa
Po pożarze walczą z ubezpieczycielem o odszkodowania. Posłuchaj Śliskiej Sprawy

Od pożaru, dwa lata temu, kamienicy w Ornecie, 9 rodzin walczy z ubezpieczycielem, który odmówił wypłaty odszkodowania, pomimo ubezpieczenia budynku. Właściciele mieszkań w spalonej kamienicy nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV