Co przyciąga turystów do Elbląga?
Elbląg rozkwita na mapie turystycznej Polski. Coraz więcej osób zarówno z Polski, jak i z zagranicy zatrzymuje się w tym mieście na kilka dni.
Przyciąga ich Kanał Elbląski, umożliwiający „przepłynięcie” statkiem po trawie dzięki systemowi pochylni. Zachwyca także elbląskie Stare Miasto.
– Do tej pory miasto odwiedziło ponad 35 tysięcy turystów, z czego 4 tysiące to osoby z zagranicy – powiedziała Magdalena Jurkiewicz z Informacji Turystycznej PTTK Ziemi Elbląskiej.
Szczegółowe informacje o tym, co warto zwiedzić w Elblągu i okolicach uzyskamy w Centrum Informacji Turystycznej, które znajduje się w Ratuszu Staromiejskim. Od maja do września działa codziennie od 8 do 18.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Ośko


















![Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA] Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F1000028120.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




