Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co nowego w sprawie mieszkań w Centaurusie? O tym w Śliskiej Sprawie

Fot. Ł. Sadlak

Autorzy audycji Śliska Sprawa wracają do największej i najbardziej reprezentacyjnej inwestycji developerskiej w Olsztynie, która stała się problemowa dla rodzin, które kupiły tam mieszkania. Chodzi o kompleks Centaurus, który powstał w centrum miasta.

Budynek stoi już długo, ale część mieszkalna wciąż nie jest wykończona, choć miała być oddana do użytku dwa lata temu. Nabywcy mieszkań wciąż czekają na klucze i wciąż nie wiedzą, kiedy je dostaną. Mimo to muszą spłacać wysokie kredyty, które zaciągnęli na kupno tych mieszkań. Developer, który wyznacza wciąż nowe terminy oddania mieszkań nabywcom, ostatnim razem miał to zrobić 15 listopada. Kilka dni temu rozesłał pismo z informacją o kolejnym przybliżonym terminie. Takie pismo dotarło także do naszej redakcji.

Oświadczenie

Przypomnijmy, że budowa Centaurusa rozpoczęła się w 2016 roku. Kompleks składa się z kilku budynków. Część biurowa została oddana do użytku jakiś czas temu i tam swoją siedzibę ma m.in. jeden z dużych banków. Działa również część hotelowa. Natomiast wciąż problem jest z częścią mieszkalną. Na mieszkania czeka 150 rodzin, które już za te mieszkania zapłaciły.

Posłuchaj audycji Wojciecha Chromego i Leszka Tekielskiego

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Śliska Sprawa
Co dalej z SM „Jaroty” po odejściu prezesa? Słuchaj Śliskiej Sprawy

Zaognia się spór w Spółdzielni Mieszkaniowej "Jaroty" w Olsztynie. O tym w audycji Wojciecha Chromego i Leszka Tekielskiego Śliska Sprawa. Przeciwnicy działań wieloletniego prezesa "Jarot" Romana...

Zamknij
RadioOlsztynTV